komunikacja_ograniczona - Grzegorz Ptaszyński Radny Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Ograniczanie kursów autobusów bes konsultacji z mieszkańcami.

Kryzys w gdańskiej komunikacji sięga dna. Z połączeń autobusowych z Górnego Tarasu, przez Wrzeszcz, szpital Zaspa aż do Oliwy, wycięto po 5-6 kursów dziennie. Autobusy 124, 127, 130, 155, 162, 262 kursują jeszcze rzadziej, choć właśnie o zwiększenie częstotliwości tych popularnych linii od lat postulują mieszkańcy i rady dzielnic na trasach autobusów!
 
Za skandaliczne zarządzanie spółką miejską odpowiada Maciej Lisicki, prezes Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Prezydent Miasto Gdańsk oraz radni Rada Miasta Gdańska, którzy powinni lepiej przyglądać się działaniom podległej spółki  GAiT, ale wolą się nie wychylać, udając, że to "przejściowe problemy".
 Co na to mieszkańcy? Oczywiście oburzeni. Linia 127 czy 124 są liniami bardzo potrzebnymi nie dość, że gwarantują dojazd do szpitala mieszkańcom Gdańska, to również w okresie letnim jest alternatywą dla samochodów aby dojechać na plaże. Niestety nikt tego nie chce zauważyć.
Czy tłumaczenia firmy GAiT związane z przeprowadzanymi remontami ulic to przyczyna czy tylko wymówka. W artykule poniżej sonda sprawdź co sadzą o tym mieszkańcy.

@ Grzegorz Ptaszyński
Wróć do spisu treści