legitymacje_szkolne - Grzegorz Ptaszyński Radny Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Plastykowa legitymacja jak dowód osobisty.

 
Wymięte, podarte, poplamione – tak wyglądają legitymacje szkolne kilka miesięcy po tym, jak trafią w ręce dzieci. W niektórych szkołach w Polsce papierowe dokumenty już we wrześniu zastąpił plastik. Legitymacje są nie tylko ładniejsze, ale też bardziej praktyczne, bo można na nich zakodować różne informacje. Można było by wprowadzić taką e-legitymacje w Gdańskich szkołach.
 

Zgodnie z podpisanym 26 kwietnia 2018 r. rozporządzeniem, szkoły mogą wydawać uczniom i słuchaczom, a także niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach – legitymacje szkolne oraz legitymacje przedszkolne w dotychczasowej, czyli papierowej formie - lub plastykowe legitymacje szkolne lub przedszkolne. To od szkoły zależy, czy uczniowie dostaną papierową legitymację w dobrze znanej formie czy plastik.
 
Plastikowa legitymacja nie tylko jest bardziej wytrzymała niż papierowa, którą łatwo podrzeć czy uszkodzić, ale też umożliwia zakodowanie na niej dodatkowych usług. Na rewersie można przede wszystkim umieścić informacje o ulgach związanych z przejazdami środkami publicznego transportu.
@ Grzegorz Ptaszyński
Wróć do spisu treści