pszok - Grzegorz Ptaszyński Radny Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Punkt zbiórki odpadów we Wrzeszczu na granicy z Zaspą Młyniec przy ul Hynka.
 

Do 31 sierpnia do publicznego wglądu wyłożony jest projekt nowego planu miejscowego, który przewiduje realizację Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych u zbiegu al. Żołnierzy Wyklętych i ul. Hynka . Na zbiegu granic z dzielnicą Zaspa Młyniec.

 
Na terenie obecnie znajdują się m.in.: główny punkt zasilania energią elektryczną, warsztaty samochodowe, wypożyczalnia sprzętu budowlanego, punkt skupu złomu oraz składowisko materiałów budowlanych.

 
Co to PSZOK-i ? To  miejsca, w których mieszkańcy mogą nieodpłatnie pozostawiać odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. Mogą do nich dostarczać surowce wtórne (np. papier, szkło, metale, plastik), a także bardziej kłopotliwe odpady, czyli np. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, meble, przeterminowane leki. Do prac planistycznych przystąpiono w październiku 2017 roku w związku z budową sieci Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK-ów).
 
Osobiście nie jestem przeciwko takim punktom oczywiście jeżeli spełniają wszelkie normy. Najbardziej zastanawia mnie czy mieszkańcy którzy mieszkają najbliżej takiej inwestycji na Skarżyńskiego zostali poinformowani.  Plan dla Wrzeszcza Dolnego a jednak dotyczy mieszkańców Zaspy Młyniec. Nie każdy zagląda na stronę BRG czy czyta artykuły na podstronie na trójmiasto.pl. I mniej osób wie tym mniej zgłoszeń do projektu.

 
Więcej na stronie.

   

Informacje dotyczące projektu planu są dostępne na stronie www.brg.gda.pl oraz na bip.brg.gda.pl.
 

Zapraszam zainteresowanych.
 
29 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska przy ulicy Wały Piastowskie 24  odbędzie się dyskusja publiczna na temat miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Wrzeszcz Dolny rejon alei Żołnierzy Wyklętych i ulicy Hynka".
@ Grzegorz Ptaszyński
Wróć do spisu treści